Connect with Us

Eliminimi nga Besëlidhja, Sormani bën deklaratën e papritur

Sport

Eliminimi nga Besëlidhja, Sormani bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Humbja në Lezhë rezultoi fatale për Partizanin. I këtij mendimi është edhe Adolfo Sormani, i cili “qan” ndeshjen e parë. Të kuqtë shënuan vërtetë tre gola, e megjithatë ai evidenton se u shpërdorua shumë. Nuk vendos në “gijotinë” sulmuesit që vazhdojnë të mos e gjejnë rrugën e rrjetës, pasi i kënaqet faktit që ekipi po krijon dhe mbi të gjitha po rritet. Në intervistën e dhënë për mediat, foli edhe për pozitat e tij. Kur u pyet a i lëkundet stoli pas këtij eliminimi, u përgjigj: “Puna imë është gjithnjë në dyshim…”

 

Çfarë do të thotë për ju dhe Partizanin ky eliminim nga Kupa e Shqipërisë?

Do të thotë që gjithçka e komplikuam vetë që në ndeshjen e vajtjes, edhe pse sot (dje) luajtëm në një portë dhe në 30 metra. Nuk ka vend për t’u ankuar pasi zhvilluam vërtet një ndeshje intensive, ndonëse shpërdoruam një “thes” me gola. E megjithatë, kjo është loja. Nëse nuk do vështirësonim gjithçka me atë takim të parë, sot (dje) do ta kishim më të thjeshtë.

Sulmuesit vazhdojnë të mos shënojnë, edhe sot (dje) golat erdhën prej një mesfushori si Bruno Telushi… 

Problem do të ishte nëse rastet nuk krijohen, por më duket se krijuam shumë. Golat do vijnë nëse prodhojmë.

Partizani4555

Mund të quhet një fatkeqësi ky eliminim, pasi humbët shansin që të luanit një derbi në çerekfinale?

Dua të mbetem te ndeshja, mendoj se ishim të ekuilibruar dhe dominuam. Përveç golit që pësuam, kundërshtari nuk e kaloi gjysmëfushën dhe as nuk e goditi më portën tonë. Unë i shoh gjërat premtuese, mendoj se po rritemi dhe jemi gati për betejat që kemi përpara.

Ju a ndiheni të sigurt në punën tuaj?

Puna ime është gjithnjë në dyshim, por unë qëndroj ende optimist. Këtë e them, pasi e shoh që skuadra vazhdon të rritet. Pastaj, çdokush mund të ketë opinionin e tij dhe e sheh futbollin ndryshe. Kjo lloj gare këtë specifikë ka dhe gjithçka u vendos në ndeshjen e parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: