Connect with Us

Erdhi nga Kina në Premier League, sulmuesi i njohur izolohet në karantinë

Premier Liga

Erdhi nga Kina në Premier League, sulmuesi i njohur izolohet në karantinë

Publikuar

-

U ble nga Manchester United në orët e fundit të merkatos së janarit, por aventura e Odion Ighalos me “Djajtë e Kuq” nuk ka nisur aspak ashtu siç vetë sulmuesi nigerian e kishte imagjinuar.

Kjo pasi futbollisti erdhi nga Shanghai Shenhua dhe me të mbërritur në Manchester, është vendosur në karantinë, nga frika se mos është i infektuar nga koronavirusi, që po përhapet me shpejtësi në Kinë dhe botë.

Nuk bëhet fjalë për alarm në rastin konkret, por për një protokoll mbrojtjeje, sipas të cilit një person duhet të rrijë 14 ditë në karantinë, për të konstatuar nëse është prekur apo jo nga virusi vdekjeprurës.

Aktualisht Ighalo qëndron i izoluar prej 11 ditësh dhe stërvitet në një palestër Taekwondoo-je, në pritje që t’i ribashkohet skuadrës, ndërsa mund të jetë në dispozicion që të hënën për ndeshjen me Chelsean.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: