Connect with Us

Interi dhe Reali trondisin botën e futbollit/ Planifikojnë shkëmbimin e bujshëm

La Liga

Interi dhe Reali trondisin botën e futbollit/ Planifikojnë shkëmbimin e bujshëm

Publikuar

-

Real Madrid dhe Inter po projektojnë një operacion të madh për në verë. Luka Modric ka një kontratë deri në vitin 2021 me “Los Blancos” dhe fundi i këtij sezoni mund ta transferojë në Serie A, aty ku shpreson prej kohësh që të luajë.

Mediat angleze dhe spanjolle flasin për një shkëmbim midis mesfushorit kroat dhe Milan Skriniar (Realit do i duhet të paguajë edhe disa milion euro shtesë). Pavarësisht moshës 34-vjeçare, Modric mbetet ende një lojtar i madh dhe në Milano i ka të shumtë adhuruesit. Zikaltrit mund të detyrohen të sakrifikojnë mbrojtësin sllovak për të mbërritur te kroati.

Klubet tundohen nga kjo ide dhe së shpejti do të nisin bisedimet në lidhje me shkëmbimin e bujshëm. Skriniar do të ishte një përforcim super për Zinedine Zidane, ndërsa Conte do të formonte një mesfushë spektakolare me Modric, Brozovic, Eriksen dhe Barella.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: