Connect with Us

Ish e dashura zbulon anën e errët të Pele/ Të bënte atë gjë për atë ishte normale…

Sport

Ish e dashura zbulon anën e errët të Pele/ Të bënte atë gjë për atë ishte normale…

Publikuar

-

Nga dashuria e madhe te tradhtitë e vazhdueshme. Protagonisti negativ i kësaj historie dashurie nuk është një personazh çfarëdo, por Edsin Arantes do nascimento, i njohur nga të gjithë si Pele.

Ana e errët e legjendës së Brazilit është zbuluar nga Xuxa, drejtuesja televizive e fejuar me O’Rey gjatë viteve ’80-të. Të dy kanë 17 vite diferencë, por kjo gjë nuk ka ndaluar që mes të dyve të lindë një histori dashurie, e kthyer në makth për Xuxa-n me kalimin e kohës.

Ky ka qenë rrëfimi i saj në kanalin YouTube të Matheus Mazzafera:

“Me Pele kam patur lidhjen time të parë që ka zgjatur gjashtë vite. Më ka tradhtuar vazhdimisht. Kur e shikoja, kishte në buzë një të kuq që nuk ishte i imi”, ka thënë ajo.

“Për atë ishte normale. Një herë më tha: ‘Janë femrat që duan të rrinë me mua’. Kam filluar të mendoj se tradhtia ishte normale”, tregon Xuxa.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE