Connect with Us

Italia gati të ndryshojë VAR-in, vjen propozimi interesant

Seria A

Italia gati të ndryshojë VAR-in, vjen propozimi interesant

Publikuar

-

Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka të bëjë me rastet kur e kërkojnë skuadrat, ashtu siç ndodh tashmë në sporte të tjera si volejboll, tenis, basketboll, etj.

Si një nga ligat e para europiane që testoi Video Assistant Referee, ajo italiane është gati ta çojë në një nivel më të avancuar përdorimin e teknologjisë në fushë, ndonëse mbetet për t’u përcaktuar mënyra dhe koha si skuadrat mund ta kërkojnë rishikimin e momenteve të dyshimta.

Ndërkohë shefi i arbitrimit, Rizzoli është porositur që arbitrat të shohin gjithnjë e më shpesh rastet e dyshimta, që kërkohen me ngulm nga stafet respektive, për të mos cënuar imazhin e kampionatit, tani që po hyn në një fazë të nxehtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: