Connect with Us

Ka frikë nga Reali/ PSG shpik mënyrën e vetme për të mbajtur me “zor” Mbappen

Sport

Ka frikë nga Reali/ PSG shpik mënyrën e vetme për të mbajtur me “zor” Mbappen

Publikuar

-

Real Madrid nuk dorëzohet lehtë për Kylian Mbappe, por PSG nuk mund ta humbasë një fenomen si francezi. Kontrata e sulmuesit me kampionët e Francës përfundon në verën e vitit 2022, por PSG synon të zgjasë bashkëpunimin dhe e ka një plan.

AS raporton se drejtuesit e klubit janë gati t’i afrojnë 21-vjeçarit një rrogë të çmendur prej 50 milion eurosh në sezon, duke e barazuar me atë të Leo Messit. A do të mjaftojë diçka e tillë për ta bindur yllin francez që të mos ndryshojë ekip.

Asgjë nuk është e sigurt deri në momentin që PSG nuk është kompetitive për të fituar Champions League. Francezët po shpenzojnë pafund në përforcimin e skuadrës, por dështojnë nga viti në vit për të fituar kupën me veshë të mëdhenj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: