Connect with Us

Kukësi gjen sulmuesin e munguar/ Kuper debuton me gol dhe surprizon me fjalët pas ndeshjes

Sport

Kukësi gjen sulmuesin e munguar/ Kuper debuton me gol dhe surprizon me fjalët pas ndeshjes

Publikuar

-

Gudberg Kuper shënoi dy gola në debutim dhe më shumë se kaq nuk mund të priste. Sulmuesi i afruar në merkaton e dimrit te Kukësi është i lumtur për kualifikimin në Kupë, ndërsa hapur thotë se edhe titullin do ta marrë ekipi i tij. Italo-ganezi në deklaratën e dhënë pas ndeshjes, nuk ngurroi t’i thurë elozhe Kukësit, por edhe trajnerit Shpëtim Duro.

“Nuk mund të kërkoja debutim të mirë. U ndjeva super me skuadrën në këtë javë, ku jam stërvitur avash-avash, duke ndjekur këshillat e misterit. Si të gjithë lojtarët e sapoardhur, duhet pak kohë që të ambientohem, por jam në rrugën e duhur dhe më shumë nuk kam çfarë të them për sot (dje), veçse jam shumë i lumtur për golat, fitoren dhe kualifikimin mbi të gjitha. Kupa është gjithmonë me rëndësi për moralin e skuadrës. E megjithatë, më duhet të falënderoj edhe shokët që më dhanë mundësinë të shënoja dhe trajnerin që më dha besimin për të luajtur”.

“Jam i nderuar që kam një trajner të atij kalibri. Është një njeri karizmatik, i rëndësishëm dhe që di çfarë do. Këta gola do ia dedikoja familjes sime dhe njerëzve si Flori dhe Alesandro që punojmë me mua. Falë tyre përfundova në këtë skuadër historike dhe të rëndësishme. Tani të mendojmë për kampionatin dhe ndeshjen e së dielës me Bylisin, do të përballemi me një skuadër serioze. Do bëjmë çmos që ta fitojmë dhe jemi të vendosur e të karikuar. Po punojmë ditaditës për të arritur rezultate më të mira dhe realizuar objektivin e titullit. Do të shkojmë atje për të marrë pikët dhe fitoren”, ka thënë Kuper për “Panorama Sport”. Me dy golat e djeshëm ai i ka dhënë një mesazh të qartë trajnerit Duro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: