Connect with Us

Lajm i madh te Flamurtari, klubi federon 2 futbollistë cilësorë

Sport

Lajm i madh te Flamurtari, klubi federon 2 futbollistë cilësorë

Publikuar

-

Lajmi i madh për Flamurtarin.  Klubi vlonjat ka federuar dje edhe dy brazilianët e fundit, Karlos Henrike Ramos dhe Odialdo Souza de Oliveira të cilët ishin në pritje.

Mbetet pa u federuar për momentin vetëm Bruno Lipi. Dy brazilianët e tjerë Lukas Ramos, Uelber Kosta u federuan para ndeshjes së Kupës, teksa u aktivizuan me Vllazninë. Duke qenë se ndeshja është brenda javës dhe është mjaft e rëndësishme, trajneri Troisi nuk i ka lënë pushim lojtarët pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë.

Për ndeshjen me Luftëtarin, do të vijojë të jetë mungesë Xhavahir Sukaj i cili është i dëmtuar si dhe greku Jorgos Sarris. Ky i fundit ka mbërritur në Vlorë, por duket se është ende shpejt për të folur se kur mund të rikthehet në fushë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE