Connect with Us

“Na falni italianë, por Kumbulla është shqiptar dhe krenar”

Seria A

“Na falni italianë, por Kumbulla është shqiptar dhe krenar”

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga zbulimet e Serie A, teksa me paraqitjet e tij tek Helas Verona, ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha europiane. Shumë media kanë filluar të shkruajnë për xhevahirin shqiptar, duke e vlerësuar atë në maksimum për atë që ka treguar deri në këtë fazë të sezonit.

Së fundmi ka qenë media “90min”, që i ka kushtuar një shkrim të veçantë mbrojtësit shqiptar. Në shkrimin e tyre për Kumbullën, e krahasojnë atë me legjendën e Milanit dhe atë të Italisë, Paolo Maldini, i cili për shumë futbollistë në kohët e sotme është një idhull. “90min” shkruan se shqiptari është një mbrojtës agresiv dhe e lexon shumë mirë lojën e kundërshtarit dhe shikon përpara për të nisur një kundërsulm, sapo e rrëmben topin.

Gjithashtu 20-vjeçarin e quajnë si një “mur” në mbrojtje, teksa thuhet se shumë ekipe kërkojnë shërbimet e tij. Tregoi një paraqitje të mirë me Juventusin, duke e ndalur Ronaldon. Për Kumbullën në shkrimin e medias së njohur, thuhet se është shumë i mirë edhe në lojën në ajër, duke shfaqur rrezik edhe në zonën e kundërshtarit, pas goditjeve nga këndi.

Nuk mund të mos flitej edhe për origjinën e mbrojtësit, që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. “Na falni italianë, por Kumbulla është shqiptar dhe krenar për këtë. I lindur në Itali, nga prindër shqiptarë, talenti kishte mundësinë të përfaqësonte Italinë ose Shqipërinë. Duke qenë se ai është krenar për origjinën e tij, Kumbulla zgjodhi Shqipërinë, me të cilët ka bërë edhe debutimin në ndeshjen me Moldavinë.”, shkruan “90 min”, për mbrojtësin shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: