Connect with Us

“Ore qen, pse se mban topin?” Trajneri i njohur nuk përmbahet

Sport

“Ore qen, pse se mban topin?” Trajneri i njohur nuk përmbahet

Publikuar

-

– Pa mbaruar pjesa e parë ndaj Kukësit, trajneri i Lushnjës, Ilir Gjyla, i ulëret Mones: “O Mone, je mbrojtës”. Lojtari i Lushnjës ndoshta e kishte harruar dhe kishte dalë në sulm. Shprehje që shkakton të qeshura në tribunë.

– Në rastin e golit të dytë të Kukësit shpërthen Ilir Gjyla, i cili i hakërrehet Bashës dhe Banos: “Po çfarë bëni, dukeni që jeni nga fshati, nuk orientoheni dot në fushë. Pooo, çfarë gafe!”

– Në të 59-ën, Gjyla e ka me Bashën: “Ore Basha, ore qen, pse s’e mban topin? (Batutë që shkaktoi të qeshura te tifozët)”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: