Connect with Us

Përplasja e frikshme me tabelën e reklamave, zbulohet dëmtimi që mori futbollisti i Bylisit

Sport

Përplasja e frikshme me tabelën e reklamave, zbulohet dëmtimi që mori futbollisti i Bylisit

Publikuar

-

Në sfidën mes Laçit dhe Bylis (3-2) e luajtur ditën e djeshme për Kupën e Shqipërisë pati një incident në fushë me protagonist futbollistin e ballshiotve

Sapo filloi pjesa e dytë mbrojtësi Edison Ndreca pas një dyluftimi me Fangaj përfundon duke u përplasur me murin, i cili ndodhet pas portave në stadiumin e “Laçit”. Përplasja ishte e fortë dhe Ndreca nuk arriti të ngrihej pa ndihmën e mjekëve. Pas ndihmës së parë nga mjekët, dëmtimi u pa që ishte i rëndë teksa futbollisti u transportua direkt me ambulancë për në spitalin e qytetit të Laçit.

Tashmë mësohet se futbollisti ka një shëmbje në shpatull dhe gjithçka është nën kontroll. Pas ndihmës së marr në spitalin e Laçit, futbollisti është rikthyer në stadium për të udhëtuar më pas me skuadrën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: