Connect with Us

Reali i prish planin Barcelonës/ Hyn në garë për bomberin e Serisë A

La Liga

Reali i prish planin Barcelonës/ Hyn në garë për bomberin e Serisë A

Publikuar

-

Lautaro Martinez është një nga sulmuesit më të diskutuar të momentit. Argjentinasi ka bërë mirë me Interin dhe po diskutohet shumë në klubet e mëdha. Barcelona ishte e para që donte sulmuesin 22-vjeçar, por duket se duhet të përballet me një konkurrencë të frikshme.

Real Madridi është futur shpejt në aksion dhe ndryshe nga Barcelona që i mori gjërat me qetësi, “Los Blancos” duan të veprojnë shpejt. Ata janë gati të paguajnë klauzolën prej 120 milionë eurosh për lojtarin e ri. Mosha e Benzemasë i tremb jo pak drejtuesit e Realit, ndërsa në krahun tjetër Jovic nuk po përmbush pritshmëritë.

Drejtuesit e Realit nuk duan që lojtari të rinovojë me skuadrën e Interit, pasi klauzola do të rritej dhe do të ishte shumë e vështirë për ta bindur të ndryshojë skuadër. Lufta për lojtarin është e madhe dhe nuk dihet se kush do të fitojë në fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: