Connect with Us

Statistikat e frikshme, nuk do ta besoni sa ka Skënderbeu pa fituar në transfertë ndaj Tiranës

Sport

Statistikat e frikshme, nuk do ta besoni sa ka Skënderbeu pa fituar në transfertë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Tirana-Skënderbeu është ndeshja hapëse e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, e cila do të luhet në 15 shkurt, në orën 17:00.

Sfida mes të dy klubeve gjithmonë është shoqëruar me rivalitet të madh dhe ka dhuruar emocione për sportdashësit në shkallët e stadiumit. Në ndeshjen e ardhshme situata është e ndryshme nga vitet e kaluara, Skënderbeu mes “halleve” me gjyqet ndodhet në vendin e 8-të të renditjes, ndërsa Tirana në vendin e 2-të dhe lufton për kreun me Kukësin.

Skënderbeu arriti ta mposhte Tiranën në Korçë 2-1, në sfidën e zhvilluar në nëntor, ndërsa Tirana fitoi ndeshjen e parë të këtij sezoni në “Selman Stermasi” 3-1. Sfida e radhës pritet të jetë e “treta e vërteta”, por statistikat nuk favorizojnë Skënderbeun.

Korçarët triumfin e fundit në “Selman Stermasi” e kanë në 25 prill 2016 pra gati 4 vite më parë. Në atë ndeshje Skënderbeu fitonte me rezultatin 0-1, fal golit të Hamdi Salihit. Më pas historia flet vetëm për Tiranën, të cilët kanë arritur 3 fitore dhe 2 barazime. Këtë herë vështirësia e ndeshjes shtohet pasi Tirana vjen pas 9 fitoreve radhazi dhe e karikuar për të marrë kreun në rast të një hapi fals të Kukësit në Ballsh, ndërsa Skënderbeu dëshiron me patjetër një rezultat pozitiv për të qëndruar sa më larg zonës së “ftohtë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: