Connect with Us

Supersfida, Milan-Juve/ Formacionet zyrtare, ka surpriza

Seria A

Supersfida, Milan-Juve/ Formacionet zyrtare, ka surpriza

Publikuar

-

Luhet sot në “San Siro” ndeshja e vajtjes për Kupën e Italisë mes Milanit dhe Juventusit. Pioli dhe Sarri kanë hedhur në fushë shumë nga yjet e tyre, pasi kur është një supersfidë e tillë, ekipet luajnë vetëm për fitore.

Pioli nuk ka bërë shumë ndryshime nga derbi ndaj Interit, ndërsa te Juventusi në portë është Buffon dhe në mbrojtje rikthehet De Sciglio.

Kuqezinjtë duhet të bëjnë kujdes të madh, pasi 5 lojtarë nëse marrin kartonë të verdhë sot do të mungojnë në ndeshjen e kthimit në Torino. Interesante do të jetë dueli mes dy legjendave, Zlatan Ibrahimovic nga njëra anë dhe Cristiano Ronaldo nga ana tjetër.

Milan (4-2-3-1): Donnarumma G; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Juventus (4-3-3): Buffon, De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro, Pjanic, Matuidi, Ramsey, Cudrado, Dybala, Ronaldo

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: