Connect with Us

Trajneri i madh nxjerr sekretet e lojtarëve nga koha kur drejtonte Realin/ Ai i mbushte me m** kur hynte në fushë

La Liga

Trajneri i madh nxjerr sekretet e lojtarëve nga koha kur drejtonte Realin/ Ai i mbushte me m** kur hynte në fushë

Publikuar

-

Fabio Capello është një nga emrat më të njohur të futbollit italian, por edhe atij botëror. Tekniku italian është një nga më të suksesshmit, ndërsa në karrierën e tij ka drejtuar klube të njohura si Milani, Juventusi, Roma apo edhe Realin e Madridit. Capello është rikthyer edhe njëherë pas në kohë për të kujtuar periudhën kur ka qenë në stolin e galaktikëve.

Italiani është shprehur se në atë kohë në ekipin e “los blancos” luante edhe mbrojtësi portugez, Secretario. Për këtë të fundit tregon se nuk mbante dot peshën e fanellës së Realit, madje shprehet se i mbushte të mbathurat e tij kur hyri në fushë me galaktikët.

“Në atë kohë kemi pasur një mbrojtës nga Portugalia, që quhej Secretario. Më falni për fjalorin, por kur hynte në fushë me fanellën e Real Madridit i mbushte të mbathurat me m**. Nuk luante dot. Me Realin ishte një katastrofë, ndërsa në stërvitje me Kombëtaren e Portugalisë nuk shfaqte probleme”, ka deklaruar Capello.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: