Connect with Us

U transferua te Lacio, talentin korçar e krahasojnë me yllin e Juves

Sport

U transferua te Lacio, talentin korçar e krahasojnë me yllin e Juves

Publikuar

-

Transferimi i Dean Liços në radhët e akademisë së Lacios ka bërë bujë edhe përtej Adriatikut. Futbollist i talentuar korçar, i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e akademive të klubeve si Leganes e Sporting Lisbona, ka përfunduar sot pjesë e rubrikës së njohur “Un talento all giorno” (Një talent në ditë) të portalit “Tuttomercatoweb” që i kushtohet të rinjve që bëhen gati të shpërthejnë në futbollin italian.

“Dean Liço ishte një zgjedhje e Tares dhe praktikisht por flasim për një fantazist mjaft të aftë që kërkon pasimin për sulmuesin. Prania e tij është një dhuratë e vërtetë për qendërsulmuesit, një lajm i mirë për sulmuesit në formë të klubit bardhekaltër.

Edhe pse dashuron të luajë më në qendër në krahasim e kolegun, ne e kemi përngjasuar me Bernardeskin, edhe për karakteristikat fizike që kanë të përbashkëta”, shkruante portali italian duke iu referuar këtij transferimi që kreu Lacio në ditët e para të shkurtit.

Liço provoi të nënshkruante për Peruxhian në Serinë B në fillimin e sezonit, por problemet me dokumentacionin nuk e lejuan që t’i bashkohej kësaj skuadre ku shpresonte të kishte minuta në fushë. Megjithatë, prania te akademia e Lacios, do të jetë një ndihmesë më shumë për të ardhmen e futbollistit i cili pritet të përshtatet shumë shpejt meqë aty ka një komunitet të madh lojtarësh shqiptarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: