Connect with Us

Video e javës/ Portieri argjentinas shpik një pritje të pamundur

Sport

Video e javës/ Portieri argjentinas shpik një pritje të pamundur

Publikuar

-

Në futboll kemi parë gola spektakolarë, por shpesh herë protagonist bëhen dhe portierët me pritjet e tyre. Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur pikërisht kjo gjë në Kolumbi.

Në ndeshjen e vlefshme për Conmebol Sudamericana, i cili vlerësohet si kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Amerikën e Jugut pas Copa Libertadores, portieri mik i habiti të gjithë me pritjen e tij. Ndeshja luhej mes Lanus dhe Universidad Catolica dhe u zhvillua në stadiumin ‘’Ciudad de Lanus’’.

Ishte portieri i Catolica, Hernan Galindez, ai që me refleksin e tij i mohoi golin ekipit vendas. Topi u përplas dy herë në shtyllë dhe më pas erdhi një goditje e tretë drejt portës, por argjentinasi e ndali atë me këmbë. Edhe pse ekipi Universidad u mposht me rezultatin 3-0 në fund, portieri 32-vjeçar do ta kujtojë gjithmonë pritjen e tij spektakolare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: