Connect with Us

Video/ Ronaldo dhe VAR-i i heqin fitoren nga duart Milanit, Ibrahimovic në heshtje sot

Seria A

Video/ Ronaldo dhe VAR-i i heqin fitoren nga duart Milanit, Ibrahimovic në heshtje sot

Publikuar

-

Ka përfunduar në “San Siro” gjysmëfinalja e vajtjes për Kupën e Italisë mes Milanit dhe Juves me rezultatin 1-1.

Pjesa e parë u mbyll në barazim të bardhë. Kuqezinjtë gjetën të parët golin me Rebic në minutën e 61′. Kroati shfrytëzoi saktë një krosim të Castillejo dhe dërgoi topin në rrjetën e Buffonit.

Në minutën e 73′, Milani mbeti me 10 lojtarë. Theo Hernandez doli nga fusha, pasi mori kartonin e dytë të verdhë për një ndërhyrje ndaj Dybala.

Në minutat shtesë, Juventusi barazoi rezultatin me Cristiano Ronaldon, i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Një 11-metërsh mjaft i kontestuar, për një prekje të topit me dorë brenda zonë nga mbrojtësi i Milanit, Calabria, gjatë një dyluftimi me Ronaldon. U desh ndërhyrja e VAR-it, që e akordoi penallti dhe më pas CR7 dërgoi topin në rrjetë.

Shpresat e tifozëve të Milanit ishin te Zlatan Ibrahimovic, por suedezi nuk ishte sot në formë të mirë. Ndeshja e kthimit do të luhet në Torino në 4 mars. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE