Connect with Us

Ç’po ndodh te Partizani? Sormani i çudit të githë me zgjedhjet e tij

Sport

Ç’po ndodh te Partizani? Sormani i çudit të githë me zgjedhjet e tij

Publikuar

-

Partizani e kishte detyrim-përcaktim kualifikimin në Kupë ndaj Besëlidhjes dhe kjo lidhej me disa faktorë. Së pari, ekipi mund t’i jepte një shans vetes për të hequr gjobën e vendosur nga presidenti Demi pas humbjes në Lezhë, për të shtuar mundësitë për përfitime financiare të klubit nëse do të luanin derbin në Kupë, si dhe do të ishin edhe më të qetë në realizimin e objektivave.

Në këto pozita pritej që të mërkurën ndaj Besëlidhjes të kuqtë të mos kursenin asgjë duke luajtur gjithçka për gjithçka. Ishte menduar se Partizani do të luante me lojtarët më të mirë të mundshëm në këtë sfidë, por krejt papritur trajneri Adolfo Sormani ka çuditur me formacionin e përzgjedhur. Ndryshimet ishte të prekshme në çdo repart, ku luajtën lojtarë që jo shpesh kanë luajtur bashkë, siç ishte rasti i mesfushës me Telushin, Feratin dhe Koten. Ndonëse pretendonin kualifikimin, trajneri pati luksin që ta niste ndeshjen me disa titullarë në stol, si Trashi, Belica dhe Melo.

Ndërsa Bardhi dhe Broja nuk ishin përfshirë fare në ekip për këtë sfidë. Besimi i tepërt te dyshja sulmuese Solomon-Braun nuk dha rezultat, vetëm tregoi një garë se kush shpërdoron më shumë. Ndonëse është golashënuesi më i mirë i momentit, edhe Çinari po vuan këtë sezon, pasi po luan në një rol të ri. Formacioni i përzgjedhur të mërkurën, duke përfshirë disa titullarë me peshë, mund të jetë një nga shkaqet e mospërmbysjes ndaj Besëlidhjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: