Connect with Us

Duke u puthur/ Ronaldo dhe Messi ju urojnë Shën Valentinin

Sport

Duke u puthur/ Ronaldo dhe Messi ju urojnë Shën Valentinin

Publikuar

-

Sot është dita e të dashuruarve, Shën Valentini, e cila festohet në mbarë globin. Nga dhuratat te puthjet janë diçka nga “menuja” e personave që i bashkon kjo ndjenjë.

Nuk bëjnë përjashtim as futbollistët, te të cilët dashuria është “lëngu” i motivimit. “France Football” e përdori “puthjen”, si element të dashurisë, për të vënë përballë njëri-tjetrit Messin dhe Ronaldon, si kundërpeshë të antagonizmit maksimal sportive mes tyre, prej më shumë se një dekade.

E huazuar sot ajo foto e bërë nga piktorët e rrugës në Francë, tregon se edhe bota e futbollit është plot “puthje” të vërteta. Sepse fusha e blertë, veç rivalitetit, driblimit, provokimit…, ndan edhe gëzim, demonstron dashuri për dikë përtej kamerave, ose në shkallët e stadiumit…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: