Connect with Us

E pabesueshme/ Trajneri 32-vjeçar refuzoi Realin, arsyeja do t’ju habisë

BundesLiga

E pabesueshme/ Trajneri 32-vjeçar refuzoi Realin, arsyeja do t’ju habisë

Publikuar

-

Julian Nagelsmann është një ndër trajnerët më të mirë në Europë, pavarësisht moshës 32-vjeçare. Gjermani po drejton me sukses Leipzig dhe ekipi nga jugu i Gjermanisë po konkurron fort për titullin në kampionat, teksa është një nga surprizat më të bukura në Champions League.

Në një prononcim për The Independent, Nagelsmann zbulon një prapaskenë merkato. Një ndër klubet më të mëdhenj në planet e kontaktoi për t’i dhuruar pankinën, por trajneri i talentuar pati guximin për të refuzuar ofertën.

“Në vitin 2018 refuzova Realin e Madridit. Mendoj se nuk ishte hapi i duhur për zhvillimin e karrierës time. Refuzova edhe për shkak të gjuhës. Komunikimi është shumë i rëndësishëm. ‘Hola, que tal?‘ (Përshëndetje, si jeni), është e vetmja gjë që di në spanjisht. E ardhmja? Ideja ime është që të qëndroj katër vite te Leipzig“, deklaron Julian Nagelsmann.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE