Connect with Us

Juventusi i mbyll derën yllit të Milanit/ Nuk e duam atë

Seria A

Juventusi i mbyll derën yllit të Milanit/ Nuk e duam atë

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka konfirmuar se torinezët nuk po kërkojnë një portier të ri. “Zonja e Vjetër” ka disa kohë që flitet se mund të transferojë portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, por ditën e djeshme Paratici largoi çdo lajm merkatoje nga ekipi i tij.

Kontrata e Donnarummës me kuqezinjtë përfundon në vitin 2021 dhe nëse Milan nuk rinovon këtë vit me italianin, rrezikon ta humbasë me parametra 0 vitin tjetër. Por, Paratici e distancoi Juven nga Giggio gjatë një prononcimi për “Sky Sport”.

“Unë mund t’iu them se ne nuk do të firmosim me asnjë portier. Jemi të lumtur me Szczesny dhe e kemi marrë vendimin, pasi besojmë tek ai. Polaku është një nga më të mirët në botë,” deklaron drejtori sportivi bardhezinjve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: