Connect with Us

Manchester City si Skënderbeu, nis luftën “e përgjakshme” me UEFA-n

Sport

Manchester City si Skënderbeu, nis luftën “e përgjakshme” me UEFA-n

Publikuar

-

Klubi i Mançester Sitit ka reaguar menjëherë pasi u bë publik vendimi i përjashtimti për dy edicionet e ardhshme nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare të organizuaraa nga UEFA. Kampionët në fuqi të Anglisë, me një qëndrim që i ngjante shumë atij të lëshuar shpesh nga klubi I Skënderbeut në vitet e kaluara kur diskutohej gjyqi i tij me këtë organizatë, aludon se kjo e fundit është e njëanshme në vendimet që merr dhe paragjykuese.

“Mançester Siti është i zhgënjyer, por jo i çuditur nga njoftimi i sotëm i UEFA-s. Klubi ka paraprirë gjithmonë dëshirën për të kërkuar një gjykatë dhe proces të paanshëm që të marrë në konsideratë sasinë e konsiderueshme të provave që ka në mbështetje të pozicionit të tij.

Në dhjetor 2018, Shefi i Hetimeve i UEFA publikisht e paratha rezultatin dhe sanksionin që ai priste t’i jepte Mançester Sitit, patra se të ishte nisur ndonjë hetim. Procesi vijues me gabime dhe vazhdimisht i bërë publik që ai mbikëqyri, nënkuptonte se nuk kishte dyshime në rezultatin që do të jepej. Klubi ka bërë ankimim formal në Komisionin e Disiplinës së UEFA-s, një ankimim që është vërtetuar me një vendim të KAS.

E thënë thjesht, kjo është një çështje e filluar nga UEFA, e hetuar nga UEFA dhe e gjykuar nga UEFA. Me këtë proces të paragjykuar që tashmë ka mbaruar, klubi do të kërkojë shpejt një gjykim të paanshëm dhe në radhë të parë, do të nisë procedurat e apelimit në KAS”, shkruhej në reagimin e Mançester Sitit.

Përjashtimi nga aktivitetet europiane do të ishte një goditje shumë e rëndë për këtë klub, i cili ka bërë shpenzime të çmendura vetëm për të fituar trofe në arenën ndërkombëtare dhe shpresonte se me Pep Guardiolën do ia arrinte këtij qëllimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: