Connect with Us

Ofendoi kinezët për Coronaviursin/ Mourinho zbulon bisedën që bëri me yllin e ekipit

Premier Liga

Ofendoi kinezët për Coronaviursin/ Mourinho zbulon bisedën që bëri me yllin e ekipit

Publikuar

-

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, zbulon se ka patur një bisedë kokë me kokë me Dele Alli. Ky i fundit publikoi një video ofenduese në Snapchat duke vënë në lojë një aziatik dhe duke u tallur me virusin vdekjeprurës Coronavirus.

Portugezi ka treguar se ka patur një bisedë shumë konstruktive me të dhe lojtari i tij e ka kuptuar gabimin që ka bërë. “Sigurisht që kam folur me të për videon. Ishte një bisedë e lehtë, pasi atij i vjen shumë keq për gabimin e bërë.

“Nuk ishte qëllimi i tij që të shkaktonte dhimbje, apo të ofendonte dikë. Ai menjëherë është penduar për diçka të tillë dhe mendoj se ishte një gabim nga mosha e tij e re. Nuk ishte një rast që unë isha i inatosur me të dhe ai nuk e kuptonte arsyen. Ai është penduar dhe e ka thënë diçka të rillë”, – tha Mourinho.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: