Connect with Us

Përballja Maqedoni-Kosovë në Shkup, nuk do e besoni ç’do ndodhë në stadium

Kombëtare

Përballja Maqedoni-Kosovë në Shkup, nuk do e besoni ç’do ndodhë në stadium

Publikuar

-

Përfaqësuesja eKosovës është duke pritur 26 marsin për t’u përballur me Maqedoninë e Veriut. Në ndeshjen e vlefshme për kualifikimin në finalet e Ligës së Kombeve në grupin D. mardhëniet  politike e sociale jo të mira mes dy shteteve ka rritur masat e sigurisë në Shkup. Fillimisht “Plisat” dolën garant për të mbrojur shpinën e dardanëve jashtë stadiumit teksa masat përorcohen edhe më tej me afrimin e datës.

Në një njoftim të fundit të Policisë së Kosovës, Drejtori i Përgjithshëm Rashit Qalaj konfirmon arritjen e një arrëveshje me shtetin fiqinj për ditën e ndeshjes. Sipas Qalajt, forca të shumta efektivësh të Policisë së Kosovës do të jenë prezent në Shkup për të garatuar qetësinë në stadium dhe jashtë tij. Një siguri më tepër kjo për lojtarët e PËrfaqësues së Kocovës të cilët nuk do e vuajnë presionin e vendasve, aq më tepër që tifozët në mbështetje të tyre priten të jenë të shumtë./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: