Connect with Us

Rrahmani: Kumbulla është më i fortë se De Ligt

Seria A

Rrahmani: Kumbulla është më i fortë se De Ligt

Publikuar

-

Mbrojtësi i Veronës dhe kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani beson se shoku i tij i skuadrës dhe futbollisti i Shqipërisë Marash Kumbulla është mbrojtës më i zoti se lojtari i Juventusit Matijs De Ligt.

Në një intervistë për “L’Arena”, 25-vjeçari foli për shokun e skuadrës Marash Kumbullën, dyluftimin e humbur me Ronaldon, skuadrën e tij Veronën dhe objektivat e saj për këtë sezon si dhe për klubin e ri Napolin.

Goli i Ronaldos kundër Veronës – Megjithëse Ronaldo tregoi se sa kampion i madh është me golin që shënoi kundër nesh, unë mund ta kisha mbuluar më mirë.

Grupi i bashkuar – Ndihem shumë komod me të gjithë shokët e skuadrës. Jemi një grup i madh dhe jemi të angazhuar të gjithë. Kam marrëdhënie shumë të mirë me Kumbullën, Radunoviçin dhe Gynterin.

Kalimi në verë të Napoli – Në Kosovës shkruajnë se transferimi im të Napoli është më i shtrenjti në historinë e vendit tim, por unë nuk po mendoj për këtë gjë. Jam lojtar i Veronës dhe jam i vendosur ta veshë këtë bluzë dhe të luajën në mënyrën më të mirë.

Individët më të mirë te Verona – Mendoj se Veloso është futbollisti jonë më i mirë, Ai shënoi një gol të jashtëzakonshëm kundër Juventusit në Torino. Kumbulla është njësoj i fortë se De Ligti, mbase dhe më shumë”, përfundoi futbollisti i Veronës dhe lideri i Kosvës Amir Rrahmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina ëndërron një mbrojtje me shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Mbrojtja e Fiorentinës është për t’u rindërtuar dhe drejtuesit vjollcë kanë vendosur në qendër të objektivit të tyre talentin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Sipas asaj që raporton “fiorentinanews.com”, lojtari shqiptar i Veronës shihet si më i duhuri për qendrën e mbrojtjes, duke formuar një dyshe me serbin Nikola Milenkoviç. “Presidenti i Fiorentinës, Roko Komisso […]

LEXO TE PLOTE