Connect with Us

Shqipëria gjen kundërshtar për miqësore, do të ndeshet me një kundërshtar të dobët

Kombëtare

Shqipëria gjen kundërshtar për miqësore, do të ndeshet me një kundërshtar të dobët

Publikuar

-

Shqipëria i ka gjetur kundërshtarët e saj për muajin mars, atje ku do të zhvillohen përgatitjet për të parë grupin e lojtarëve dhe këto data janë të lira për të zhvilluar takime miqësore. Deri tani kishim mësuar përballjen e kuqezinjëve ndaj Sllovenisë, e cila do të zhvillohet në datën 30 mars.

Por djemtë e drejtuar nga Reja do të kenë edhe një tjetër test, përpara se të mbërrijmë në përballjen e 30 marsit. Kështu, në 27 mars do të udhëtohet në transfertë për një përballje me San Marinon.

Miqësorja është zyrtarizuar nga vetë Federata e vendit në fjalë, që pas Shqipërisë do të luajnë me Letoninë në 31 mars dhe kundër Italisë në 29 maj. Sipas të gjitha gjasave, do të ketë ftesë në Kombëtaren A edhe për Armando Brojën, që po vazhdon të shkëlqejë te Chelsea.

Gjithashtu për herë të parë do të shohim në fushë edhe Florian Kamberin, që këtë herë nuk e ndalon asnjë pengesë për të mbajtur fanellën e Shqipërisë. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka: Ja çfarë do bëja unë po të isha në vendin e Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Kohë të vështira. Për të gjithë. Futbolli, ashtu si në të gjithë botën, ka pësuar një goditje të rëndë. Në vendin tonë ende nuk është shndërruar në një biznes të mirëfillitë që të mund të mbajë veten e vet, por gjithsesi me këtë sport e kanë lidhur jetën mijëra njerëz dhe rrjedhimisht mijëra familje. Qeveria […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shpërthen Dritan Shakohoxha: Nuk e prisja këtë nga Edi Rama!

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e bëri të qartë se nga qeveria nuk do të ketë vëmendje sa i përket sportit në këto kohë të vështira. Klubet shqiptare nuk do të mbështeten financiarisht nga shteti ynë në mënyrë që ta përballojnë sa më lehtë këtë krizë që po kalojnë, duke i lënë kështu në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklarata e fortë e Memushajt: Vëllai im ka simptomat e koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Shqipëria ka shumë futbollistë që luajnë në Itali dhe janë të prekur nga situata e rëndë që po përjeton vendi fqinj për shkak të përhapjes së frikshme të Covid-19. Një prej tyre, Ledjan Memushaj ka komunikuar me Super Sport, ku ka treguar rreth situatës atje dhe çështjeve të tjera që prekin mesfushorin e kombëtares sonë. […]

LEXO TE PLOTE