Connect with Us

Sulmuesi shqiptar do luajë me një kombëtare të re, ja cilin shtet do përfaqësojë

Kombëtare

Sulmuesi shqiptar do luajë me një kombëtare të re, ja cilin shtet do përfaqësojë

Publikuar

-

Futbollisti shqiptar i Kosovës, Liridon Krasniqi është pajisur së fundmi me pasaportë malajzeze,  teksa pritet të përfaqësojë kombëtaren e këtij vendin.

28-vjeçari është zyrtarisht shtetas i Maljzisë, teksa pret vetëm zyrtarizimin nga FIFA, për të qenë në dispozicion të trajnerit Tao Çeng Hoe, për ndeshjet e muajit mars. Krasniqi është futbollisti i dytë në kombëtaren e Malajzisë që natyralizohet.

Sulmuesi aktualisht është pjesë e Johor Darul Ta’zim, ndërkohë që në të kaluarën është aktivizuar 1 ndeshje me Shpresat e Shqipërisë, si dhe 3 ndeshje me Kosovën në sezonin 2014-2015. Krasniqi është gati për të nisur një aventurë të re me kombëtaren e Malajzisë.

Federata e këtij vendi, bëri çmos që shqiptari i Kosovës të merrte pasaportë malajzeze, kjo për shkak të formës të shkëlqyer që ai po kalon, teksa është një nga lojtarët më të mirë të kampionatit. Futbollisti jeton prej vitesh në vendin aziatik së bashku me familjen e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE