Connect with Us

Ylli francez tregon anën tjetër të Mourinhos/ “Më tha se isha një mbeturinë”

Premier Liga

Ylli francez tregon anën tjetër të Mourinhos/ “Më tha se isha një mbeturinë”

Publikuar

-

Jose Mourinho është një trajner që di gjithmonë të jetë shumë direkt, ndonjëherë edhe më shumë se duhet. Shpesh ai del drejt në temë, me gazetarët në konferencë për shtyp dhe me lojtarët e tij pas ndeshjeve.

Në lidhje me pjesën e dytë, di diçka për këtë Kurt Zouma, mbrojtësi francez i Chelsea-t, i cili ka debutuar te londinezët në moshe të re gjatë eksperiencës së dytë të portugezit në Stamford Bridge.

25-vjeçari ka zbuluar për RMC një bisedë të zhvilluar me Special One pas një humbje 3-1 të pësuar në transfertë: “Nuk mbaj mend se çfarë ndeshje ishte, por humbëm 3-1 në transfertë. Të nesërmen, Mourinho më mori në zyrën e tij dhe më pyeti nëse ndihesha mirë”.

“I thashë po, por ai më pyeti nëse isha i sigurt. Iu përgjigja përsëri po dhe ai më tha ‘po të pyes pse këtë fundjavë ishe një mbeturinë. U tregua shumë direkt. Mbeta i tronditur, por më erdhi edhe dëshira për t’i treguar se mund të reagoja”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: