Connect with Us

Barça merr fitore të “lodhur”, Ter Stegen është Messi i portierëve

La Liga

Barça merr fitore të “lodhur”, Ter Stegen është Messi i portierëve

Publikuar

-

Barcelona ka fituar 2-1 në “Camp Nou” ndaj Getafes, për javën e 24-të të La Ligës. Në minutën e 22-të, Jordi Alba lë mes lotësh fushën e lojës i dmëtuar dhe në vend të tij futet Junior Firpo. Katalanasit shënuan dy gola për 6 minuta. Fillimisht në minutën e 33-të me Griezmann, pas një kombinimi të bukur me Messin dhe më pas ishte Sergio Roberto që dërgoi topin në rrjetë pas një aksioni model.


Getafe ngushtoi rezultatin në minutën e 66-të me Angel, që dërgoi topin në rrjetë pas një goditjeje të bukur në vijën e zonës së rreptësisë. Në minutën e 72-të, Ter Stegen bëhet protagonist, duke bërë një pritje spektakolare dhe dukë mbajtur ekipin e tij në avantazh. Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

Barcelona barazon Realin me 52 pikë, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: