Connect with Us

Daja i befason të gjithë, zbuloni si do të rreshtohet Skënderbeu ndaj Tiranës

Sport

Daja i befason të gjithë, zbuloni si do të rreshtohet Skënderbeu ndaj Tiranës

Publikuar

-

Skënderbeu u ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen e radhës në kampionat përballë Tiranës me një seancë stërvitore të zhvilluar në “Tropikal Resort” në Durrës.

Trajneri Ilir Daja duket se në këtë seancë të fundit në prag të këtij takimi i ka dhënë dorën e fundit ekipit, duke u munduar të mbyllë edhe formacionin me të cilin ekipi do të zbresë në fushë. Me mungesat dhe dilemat korçarët duket se do të ruajnë në pjesën më të madhe 11-shin që ka filluar si titullar takimin me Bylisin.

Në portë, pritet të luajë Koliçi ndërsa para tij është gati katërshja e formuar nga Meksi dhe Imami në krah e Dita me Pollozhanin në qendër për të mbyllur hapësirat e ofensivës bardheblu.

Në mesin e fushës Taipi dhe Elezi janë gati për një fanellë titullari, teksa një prej tyre duhet të zgjidhë balotazhin me Dajën, pasi në versionin që ka kryepankina e Skënderbeut, mund të hedhë edhe Pëllumbin në prapavijë dhe të spostojë Ditën në mesfushë. Në repartin e sulmit duket se gjithçka mbahet peng nga Krasniqi.

Formacioni i mundshem12

Në pritje të tij, Gripshi nga e djathta dhe Bregu në të majtë do të mbështesin sulmuesin e parë, që në varësi të zgjedhjeve do të jetë një mes Pusit ose Krasniqit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: