Connect with Us

E pyesin për të ardhmen, ja si përgjigjet Dejvi Bregu

Sport

E pyesin për të ardhmen, ja si përgjigjet Dejvi Bregu

Publikuar

-

Sulmuesi Dejvi Bregu u shpall “njeriu i ndeshjes” për takimin Tirana-Skënderbeu, i cili u mbyll në barazim 1-1 në stadiumin “Air Albania”. Për “Supersport”, 24-vjeçari u shpreh se barazimi me bardheblutë e kënaq duke parë mënyrën se si shkoi ndeshja.

Futbollisti vlonjat tregoi se ka luajtur i dëmtuar dhe ka ndjerë dhimbje gjatë ndeshjes duke u detyruar të shtëngojë dhëmbët për të qëndruar në fushë.

Skënderbeu frenoi ecurinë e 9 fitoreve radhazi ndaj Tiranës duke arritur t’i shkaktojë barazimin e parë për trajnerin Emanuel Egbo.

“Goli ndaj Tiranës – Patjetër që është bukur të shënon, por golat kanë vlerë si të shënosh ndaj Tiranës dhe ndaj skuadrave të tjera.

Keqardhje për barazimin – Patëm raste për të fituar dhe me Gripshin, edhe pata rast në pjesën e parë, por duke parë si shkoi ndeshja, edhe barazimi na kënaq.

Dyshime për prekje topi me dorë – Them se nuk e kam kapur topin me dorë, besoj nuk e kam kapur me dorë. Po të prekja topin me dorë, do të jepet penallti.

Të rinjtë po spikasin te Skënderbeu – Patjetër, më vjen mirë për të gjithë, kemi goxha lojtarë të mirë, Marën dhe disa emra të tjerë. Kemi patur hapësirë, edhe presidenti di të komunikojë shumë mirë. Shpresojmë që këta djem të tregojnë më shumë me ne.

Dëmtimi – Kush ka luajtur futboll e di sa vështirë të luash me dy ditë stërvitje. Kam ndjerë dhimbje ne pjesën e dytë dhe i thashë trajnerin të mos më zëvendësonte. Pastaj lodhja bëri të vetën dhe u detyrova ta pranoja zëvendësimin”, përfundoi Bregu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: