Connect with Us

Flamurtari pa frena, prezanton 4 afrime në merkato

Sport

Flamurtari pa frena, prezanton 4 afrime në merkato

Publikuar

-

Klubi i Flamurtarit thuajse nga të gjithë mendohet si i rënë nga kategoria falë formës së dobët që ka shfaqur deri tani si dhe faktit se me vetëm 6 pikë të grumbulluara, ka pak shanse matematikisht që të mbetet në elitë. E megjithatë në Vlorë nuk kanë hequr dorë dhe për këtë arsye kanë afruar së fundmi katër futbollistë brazilianë.

Dy prej tyre luajtën në Kupë, ndërsa është plotësuar dokumentacioni edhe për dy të tjerët pas zhbllokimit të merkatos. Klubi i ka zyrtarizuara të katër futbollistët sot pasdite, duke bërë të qartë se do t’i ketë të gatshëm për duelin ndaj Luftëtarit që është një ndër mundësitë e pakta për momentin që kjo skuadër të regjistrojë fitoren e parë në kampionat.

Mesfushori sulmues Karlos Henrike Ramos, mesfushori Odaildo Souza De Oliveira, sulmuesi Velder Zhezus Kosta dhe mesfushori Lukas Ramos de Oliveira janë katër emrat që nesër pritet të jenë nga minuta e parë në fushën e lojës për ekipin vlonjat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: