Connect with Us

Hidi shënon më shumë se sulmuesit e Partizanit? Ja si reagon trajneri Sormani

Sport

Hidi shënon më shumë se sulmuesit e Partizanit? Ja si reagon trajneri Sormani

Publikuar

-

Trajneri Sormani ka mbyllur konferencën pak minuta më parë, ndërsa Partizani do përballet ndaj Laçit në transfertë. Shumë herë është kryqëzuar nga tifozët, sidomos pas eliminimit nga Besëlidhja në Kupën e Shqipërisë. Por kur pyetet në lidhje me titullin kampion, kërkon që të bëhen llogaritë matematikore.

“Gjeta një ambient jo entuziast kur erdha te Partizani. Pikërisht unë për këtë gjë do duhet të punojë. Koha do e tregojë në 3-4 ndeshjet e ardhshme se çfarë do të bëjmë. Partizani kampion?! Llogarisni vetëm pikët që janë në lojë dhe jepeni vet përgjigjigjen. Faleminderit. Jam i sigurtë që skuadra do të japi diçka pozitive. Ndaj vetëm bëni durim.

Na vjen keq për Çinarin që nuk ka shumë minuta, rapom shumë, harxhon energji por e rendësishmë është të fitojmë. Edhe nëse bën gola Hoxha.

Hidi më shumë gola se një sulmues i Partizanit?! (Qesh) është e vërtëtë. Këtë po thoja. Nuk ka rendësi kush shënon për fitorja. Punojmë fort që të arrijmë rezultat dhe do vazhdojmë ta bëjmë”, ka thënë Sormani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: