Connect with Us

Liverpool? Jo, jo!/ Klopp tregon ekipin më favorit në Champions League

Sport

Liverpool? Jo, jo!/ Klopp tregon ekipin më favorit në Champions League

Publikuar

-

Ditën e martë rikthehet kompeticioni më i rëndësishëm europian, Champions League. ‘Trofeu me vëshë’ do të vijë me dy ndeshje të vlefshme për raundin e 1/16. Atletico do të presë Liverpool dhe Dortmund do të sfidojë franezët e PSG-së. Trajneri i ‘’The Reds’’, Jurgen Klopp, në një intervistë të fundit largon presionin nga ekipi i tij dhe thur elozhe për rivalët e tjerë.

“Përpara fillimit të sezonit ishte Juventusi ekipi im favorit për të fituar Championsin. Nuk arrij do ta kuptoj se përse ata nuk janë 10 pikë përpara vendit të dytë. Ata kanë një ekip me shumë lojtarë cilësorë, ku të gjithë janë yje. Është një çmenduri”, deklaron tekniku gjerman.

“Bayern Munchen gjithashtu ka një super ekip, por dhe PSG-ja nuk duhet harruar. Barcelona është gjithmonë aty, nuk ka nevojë për koment. Manchester City do të bëjë çmos për ti shkuar deri në fund. Ndërsa ne nuk jemi favorit. Ajo që synojmë tani është rezultati pozitiv në sfidën e të martës në Madrid”, mbyll Klopp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: