Connect with Us

“Meritonim 3 pikë”, Daja surprizon me deklaraten pas ndeshjes

Sport

“Meritonim 3 pikë”, Daja surprizon me deklaraten pas ndeshjes

Publikuar

-

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, ka folur pas sfidës kundër Tiranës, për mikrofonin e “Supersport”. Ai është shprehur se skuadra e tij ka luajtur në mënyre shumë të mirë, dhe mund të ishte marrë trepikëshi me rastin e Gripshit në fund.

1 pikë e fituar apo 2 pikë të lëna? “Unë do të thoja të dyja bashkë. Me rastin që kishim në fund mund të fitonim. Dita dhe Bregu kanë bërë stërvitje të diferencuar. Ndërsa Krasniqi ka pasur problem. Gripshi ka bërë rolin e xholit sot, dhe kalova Ditën në mesin e fushës. Përballë ksihim një ekip të fortë si Tirana. Nëse Gripshi do tregohej më fanatik, mund të kishim marrë trepikëshin”.

Motivim ndaj skuadrat e mëdha? “Është konstatim i saktë, në pjesën e parë të kampionatit. Ndërsa në fazën e dytë, kanë qënë të gjithë lojtarët në impenjim maksimal dhe shpresoj të vazhdojmë kështu”.

Elezi? “Është një djalë që ka fituar vendin e titullarit nga stërvitja dhe mënyra si luan. Është një pikë e fortë për ekipin tonë. Ai markon shumë mirë, dhe kur ndërtojmë nga mbrojtja ka aftësi shumë të mira për të ndërtuar”.

Si ish-bardheblu çfarë ndjesie keni që i dhatë asist Kukësit dhe çfarë i thatë Gripshit? “Nuk i kam thënë gjë Gripshit, i kam përgëzuar. Nuk isha dakord me Krasniqin që të futej në lojë. Gripshi kërkoi të na jepte pikë, por është i justifikuar, pasi ka luajtur në shumë pozicione. Unë kam pasur dëshirë të fitoj me çdo ekip që kam përballë. Mentaliteti i fituesit vazhdon për mua dhe dua të vazhdojë kështu. Unë do bëja tifo për Skënderbeun, kush do ta fitojë do ta tregojë vazhdimi, në lojë është dhe Partizani, por më mirë titullin ta marrë ai që e meriton”.

Çfarë mund të bëhej diçka më mire? “Përsa i përket mbrojtësve anësore, mund të kishin punuar më mirë në sulm. Nëse do kishim një zotërim të mirë në mesfushë, mund të shtynim me të dy mbrojtësit në sulm. Ata duhet të ishin më fanatik në shtyrje”.

Daja apo Pëllumbi? “Të dy luajtën shumë mirë, por ka një podium për të dy në vendin e parë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: