Connect with Us

Miliona euro investime, fusha e “Air Albania” katastrofë

Sport

Miliona euro investime, fusha e “Air Albania” katastrofë

Publikuar

-

Sot, Tirana luajti kundër Skënderbeut, ndeshje që u mbyll në barazim 1-1. Sfida u zhvillua në “Air Albania Stadium” dhe ajo që ra në sy ishte gjendja jo e mirë e tapetit në impiantin e ndërtuar vetëm pak para disa muajsh. Pak pasi filloi takimi, nisën në krahun e tribunës veriore “Vasillaq Zëri” fusha u rëndua shumë duke u ngritur plisa që prishën bukurinë e kësaj ndeshje.

Në pjesën e dytë, edhe pse pati ndërhyrje nga ana e punëtoreve të stadiumit, gjendja e saj u rëndua më shumë siç shihet edhe nga foto. Miliona euro investime, por që në fillim gjendja e tapetit të “Air Albania Stadium” nuk është aspak në nivelin e këtij impianti të mrekullueshëm. Është thënë që duhen 3 muaj kohë të rikuperohet dhe po pritet të përfundojë ky sezon futbollistik që dhe fusha të jetë në gjendjen e duhur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: