Connect with Us

Ndërhyrje për burg/ Video: Sulmuesi bën për spital portierin kundërshtar

Sport

Ndërhyrje për burg/ Video: Sulmuesi bën për spital portierin kundërshtar

Publikuar

-

Futbolli latin është shumë fizik dhe plot duele të ashpra. Lojtarët ndihen si tifozë dhe nuk kursehen aspak ndaj kundërshtarëve. Patronato mposhti 1-0 në shtëpi Union Sante Fe mbrëmjen e kaluar falë golit të uruguaianit Silveira tre minuta përpara fundit.

Dueli i Superligës së Argjentinës dhuroi një karton të kuq në minutat shtesë të pjesës së parë. Walter Bou kreu një ndërhyrje të frikshme ndaj portierit vendas dhe la Union Santa Fe me një lojtar më pak.

Sulmuesi i skuadrës mike goditi në gjoks Ibanez dhe e la shakull në vend. Ndërhyrja në stil karateje nuk mund të mos shoqërohej me karton të kuq dhe Bou nuk i përmbajti lotët gjatë daljes nga fusha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: