Connect with Us

Ndërpritet menjëherë ndeshja në Spanjë/ Arsyeja do t’ju habisë

La Liga

Ndërpritet menjëherë ndeshja në Spanjë/ Arsyeja do t’ju habisë

Publikuar

-

Ndeshja mes Eibarit dhe Sociedadit nuk do të zhvillohet, ashtu siç edhe pritej. Njoftimi zyrtar ka ardhur duke u ndërprerë kjo përballje, për shkak të cilësisë së dobët të ajrit.

Kjo ndotje ka ardhur pas një zjarri që ka rënë në një landfill, atje ku janë bllokuar edhe dy persona që nuk janë gjetur akoma. Ishte vetë departamenti i shëndetit të qeverisë që ka rekomanduar që të mos zhvillohet asnjë aktivitet sportiv, derisa situata të vijë.

Kjo ngjarje ndodhi afër Eibarit në 6 shkurt dhe akoma nuk ka ardhur në vijën e duhur cilësia e nivelit të ajrit. Të dyja palët kanë rënë dakort për mos zhvillimin e kësaj përballje, që do të luhet në një tjetër ditë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: