Connect with Us

Postimi në “Instagram”, Bregu shpreh dashurinë për Skënderbeun

Sport

Postimi në “Instagram”, Bregu shpreh dashurinë për Skënderbeun

Publikuar

-

Dejvi Bregu shënoi sot për Skënderbeun në atë barazim 1-1 me Tiranën, në një ndeshje mjaft të rëndësishme. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai nuk ka hezituar të shpërndajë një foto gjatë sfidës së sotme, me shkrimin: ”Proud Team”. Dashurinë për klubin korçar e ka shprehur shpeshherë në mënyra të ndryshme. Bregu ka qënë dhe mbetet një pikë kyçe e formacionit të Ilir Dajës, e kjo falë përformancave të mira.

Skënderbeu i ka dhënë besimin e duhur dhe në një farë mënyre gjithçka është shpërblyer në fushë. Dejvi Bregu ka qënë pjesë e Luftëtarit dy vjet më parë, për të kaluar më pas te korçarët. Kohët e fundit po flitet për një largim të tij, e për të parë të vërtetë na duhet të presim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: