Connect with Us

Skënderbeu ndal vrullin e Tiranës/ Super ndeshje në “Air Albania”, Lika duhet t’i japë një kafe Hoxhallarit

Super Liga

Skënderbeu ndal vrullin e Tiranës/ Super ndeshje në “Air Albania”, Lika duhet t’i japë një kafe Hoxhallarit

Publikuar

-

Tirana është ndalur për herë të parë dhe nuk ka arritur të fitojë, që nga koha kur te bardheblutë ka arritur Egbo. Korçarët arritën të shënonin në pjesën e parë me Dejvi Bregun, që ka gjasa të jetë i fundit për Skënderbeun.

Kjo pasi ky futbollist mund të transferohet në Rusi, atje ku merkato mbyllet në 21 shkurt. Përgjatë 90 minutave kemi pasur një dominim të lojës nga bardheblutë, ndërsa nga ana tjetër po shfrytëzoheshin gabimet e bëra në prapavijë. Pëllumbi fali golin e dytë me portën e boshatisur, kur shifrat ishin ende në 0-1. Ndërsa një gabim i Ilion Likës do të rezultonte fatal në minutat e fundit, me portierin e Tiranës që duhet të mbajë në krahë Erjon Hoxhallarin që u kthye në hero dhe hoqi topin nga rrjeta, sepse në të kundërt Gripshi do i dërgonte shifrat në 1-2.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: