Connect with Us

Skuadra shqiptare godet në merkato, firmos me futbollistin e kombëtares boshnjake

Sport

Skuadra shqiptare godet në merkato, firmos me futbollistin e kombëtares boshnjake

Publikuar

-

Gjilani nuk ndalet në afrime përpara nisjes së fazës së dytë të kampionatit të Kosovës. Klubi, ku drejton Gentian Mezani është i vendosur për të luftuar deri në fund për titullin kampion dhe janë munduar të bëjnë disa afrime cilësore për të plotësuar grupin dhe për të pasur konkurrencë në të gjitha repartet.

Ditën e sotme klubi bardhekuq ka njoftuar afrimin e Muamer Svraka. Mesfushori do i bashkohet skuadrës me një kontratë deri në dhjetorin e këtij viti, me opsionin për ta shtyre është një vit tjetër. Svraka vjen si një lojtar, që do të shtojë eksperiencën te Gjilani, duke qenë se ka një karrierë të pasur.

32-vjeçari ka provuar disa kampionate të ndryshme në Europë, ku sezonin më të suksesshëm e ka me ekipin e Levadias në Estoni, me të cilin ka shënuar 13 gola në 33 ndeshje gjatë sezonit 2018-2019. Eksperienca e fundit e tij ishte me Triglav. Me sllovenët ai grumbulloi 13 ndeshje dhe shënoi dy herë. Ai ka përfaqësuar edhe kombëtaren e Bosnjes, me të cilën ka zhvilluar 6 sfida dhe ka dërguar dy herë topin në rrjetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: