Connect with Us

Super ndeshje në “Air Albania”/ Tirana-Skënderbeu, ja çfarë ndodhi në 45 minutat e para

Super Liga

Super ndeshje në “Air Albania”/ Tirana-Skënderbeu, ja çfarë ndodhi në 45 minutat e para

Publikuar

-

Ashtu siç edhe pritej, nuk ka munguar spektakli në supersfidën e javës së 22-të, që po luhet në “Air Albania” mes Tiranës dhe Skënderbeut. 45 minutat e para u mbyllën 0-1 për korçarët, të cilët gjetën golin në minutën e 28-të me Dejvi Bregu. Vlonjati kaloi miqtë në avantazh pas një mosmarrëveshje në mbrojtjen e Tiranës.

Bardheblutë reagojnë direkt dhe pas 5 minutash ishin të pafatë, pasi gjuajtja e Ngo u ndal nga traversa. Në minutën e 39′, Kale gjen rrugën e rrjetës, por Meta anullon golin pasi Ngo ka prekur topin me dorë, para se të pasoj te braziliani. Një pjesë e parë me shumë ritëm! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: