Connect with Us

Supersfida ndaj Skënderbeut, trajneri Egbo ka frikë nga …

Sport

Supersfida ndaj Skënderbeut, trajneri Egbo ka frikë nga …

Publikuar

-

Tirana është gati për Skënderbeun. Bardheblutë mbyllën dje përgatitjet për korçarët. Në ditën e fundit të stërvitjes, bardheblutë nuk u stërvitën më shumë se 40 minuta.

Shkak është bërë shiu dhe moti i ftohtë. Trajneri Emanuel Egbo, duke parë gjendjen e motit dhe duke iu ruajtur ndonjë ftohjeje të mundshme të ndonjë futbollisti. Trajneri pas 40 minutave punë urdhëroi që skuadra të lahej dhe të shpërndahej në shtëpi. Ekipi, gjithashtu, për shkak të shiut nuk punoi as për goditjet e dënimit dhe lojën e ndaluar.

KËSHILLAT – Si në çdo takim, edhe dje trajneri Emanuel Egbo ka dhënë këshillat e tij. Duke parë që Skënderbeu ka lojtarë shumë të shpejtë nga krahët, ai u ka bërë të qartë lojtarëve se duhet të mbulojnë me rreptësi si Gripshin dhe Bregun, pasi të dy mund të driblojnë fare mirë. Madje një ditë më parë, Egboja ka bërë ushtrime, ku u ka kërkuar lojtarëve driblues që të vihen përballë mesfushorëve dhe mbrojtësve.

FORMACIONI – Edhe me Skënderbeun, Tirana nuk do të ndryshojë asgjë në fushën e lojës për sa u përket titullarëve. Nga minuta e parë do të luajë formacioni i fundit me Likën në portë. Në mbrojtje rreshtohen Doka, Vangjeli, Muça dhe Hoxhallari. Në mesfushë, Çelhaka dhe Batha. Para tyre treshja Kobina, Torasa e Kale. Në sulm i vetëm Majkëll Ngoja. Tirana vjen në sfidën me Skënderbeun pas nëntë fitoreve radhazi, duke kërkuar goditjen e dhjetë dhe të tetën në kampionat.

Formacioni i mundshem

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: