Connect with Us

Tronditja nuk ka fund për Man. Cityn/ Pas përjashtimit nga Champions, rrezikon një tjetër dënim të madh

Premier Liga

Tronditja nuk ka fund për Man. Cityn/ Pas përjashtimit nga Champions, rrezikon një tjetër dënim të madh

Publikuar

-

Manchester City është i shokuar pas vendimit të UEFA-s. Qeveria europiane e futbollit përjashtoi “Cityzens” dy vjet nga kompeticionet europiane dhe i gjobiti me 30 milion euro falë shkeljeve në FPF (fair-play financiar).

Klubi anglez do të apelojë vendimin në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, teksa mund të dënohet edhe nga Federata angleze e futbollit. Independent raporton se shkelja e FPF paraqet një shkelje të rregullave të brendshme të ligës më të lartë angleze.

Çdo klub është i detyruar të sigurojë informacione të vërteta për të marrë licencën e Premier League dhe këto të dhëna duhet të korrespondojnë me ato të paraqitura në UEFA. Dënimi i mundshëm i Cityt me penalizim pikësh do të ndikonte dukshëm në arritjen e një vendi të Champions League, që mund të jetë i dobishëm nëse UEFA vendos të pezullojë dënimin në një kohë të mëvonshme pas ankimit të klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: