Connect with Us

U largua nga Skënderbeu, Oto Xhon shkëlqen te Prishtina

Sport

U largua nga Skënderbeu, Oto Xhon shkëlqen te Prishtina

Publikuar

-

Janë mbyllur 3 ndeshjet e vlefshme për javën e 18 në Superligën e Kosovës.

Prishtina ka shkatërruar me rezultatin 4-0 Vushtrrinë, në një ndeshje të dominuar nga fillimi deri në fund. Krasniqi shënoi golin e parë në minutën e 3’, ndërsa në minutën e 10’ Oto Xhon shënoi golin e dytë për Prishtinën, duke treguar edhe njëherë se ka gjetur formën e mirë në Kosovë.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Mankenda dhe Korenica në pjesën e dytë. Me këtë fitore Prishtina shkon në kuotën e 34 pikëve, 3 më pak se Ballkani i vendit të parë. Ballkanii-696x463

Pikërisht këta të fundit, kanë marrë një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa kanë mposhtur me rezultatin 3-0 Drenicën. Golat u shënuan nga Topalli, Hoxha dhe Fetahaj.

Drenica ngelet në vendin e 6 me vetëm 24 pikë. Feronikeli dhe Ferizaj janë ndarë në barazim 1-1, i cili nuk i bën punë asnjërës skuadër.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE