Connect with Us

Ylli i Napolit nuk po e merrte seriozisht stërvitjen, Gattuso merr vendimin drastik

Seria A

Ylli i Napolit nuk po e merrte seriozisht stërvitjen, Gattuso merr vendimin drastik

Publikuar

-

Napoli nuk gjen një minutë qetësi. Kur ka kaluar disa kohë nga sherri i madh mes lojtarëve dhe presidencës, hijet e një tjetër zënke janë në horizont. Ditën e sotme, trajneri Gattuso ka publikuar listën e të grumbulluarve për ndeshjen ndaj Cagliarit, ku bie në sy mungesa e Allan.

Ka qenë vetë trajneri që ka dhënë arsyet e këtij vendimi, duke u shprehur se braziliani është lënë jashtë për çështje disiplinore. “Allan nuk është stërvitur siç i kam thënë unë. Ai ecte, kështu që unë e lashë në shtëpi. E kam thënë që pas merkatos, që për Napolin duhet të vraposh, të luftosh dhe ta kesh mendjen vetëm te Napoli gjithë ditën. Kam 24-25 lojtarë për të menaxhuar, kështu që duhet të punojnë”, është shprehur Gattuso.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: