Connect with Us

Zbulohet prapaskena e bujshme, si tentoi Juventusi të rrëmbente Messin

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, si tentoi Juventusi të rrëmbente Messin

Publikuar

-

Fabio Capello ka zbuluar një prapaskenë interesante në lidhje me Leo Messin. Ishte viti 2005 dhe italiani i njohur ndodhej në pankinën e Juventusit. Bardhezinjtë po përballeshin me Barcelonën për trofeun Joan Gamper.

Në një prononcim për Tyc Sports, Capello tregon se si mbeti i mahnitur nga Leo Messi, i cili kishte debutuar një vit më parë me ekipin katalanas, dhe kërkesën e veçantë ndaj Rijkaard, atë kohë trajneri i Barcelonës.

“Kishin kaluar vetëm 20 minuta lojë dhe iu afrova Frank Rijkaard, i cili kishte qenë ish-lojtari im. I thashë: ‘Frank, do ma lini Messin për vetëm një vit te Juventusi?‘ Nuk kisha parë kurrë një futbollist me aq cilësi në moshën 18-vjeçare“, thekson Fabio Capello.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: