Connect with Us

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Seria A

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Publikuar

-

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon fantastik te Verona. Jo vetëm, pasi bashkë me Kumbullën kanë arritur të ndalnin sulmet më të frikshme të Serie A. Ai pati një lidhje me video me Supersport, ku foli për gjithçka. Temë e nxehtë ishte e ardhmja, ku sipas tij asnjëherë nuk i dihet.

”Lazio kishte disa raste. Ne ishim më me fat. Në fillim si synim kemi pasur mbijetesën, por nëse arrijmë diçka më shumë do ishte mirë. Me 40 pikë do ishim më të sigurtë. Kumbullën nuk e njihja më herët. Nuk e besonin kur iu thoja që është futbollist i mirë. Nuk jam ndier i befasuar. Stili i lojës së Juriç është me tre lojtarë në prapavijë. Ka pasur raste të ndryshme, edhe nga kornet për shembull. Numri 13 nuk është negativ siç e mendojnë disa, mund të jetë edhe pozitiv. Përderisa kanë paguar për mua, mendojnë seriozisht për mua. Viti i parë te Partizani ishte i vështirë, sapo ishim kthyer në Superiore. Në sezonin e dytë kemi pasur një ekip të mirë. Dua që sivjet titullin t’a marrë Partizani.Në karrierën time ka pasur momente që s’i prisja. Nuk ka qënë fundi i botës, pasi të nesërmen kam vijuar stërvitjen. Nuk kam marrë asnjëherë karton të kuq, as nuk kam shënuar autogol. Sa i përket ndeshjes me Maqedoninë, janë shumë të fortë. Ne besojmë. Duam të ia dalim ” – thotë Rrahmani.

”Asnjëherë nuk ëshët e sigurtë e ardhmja. Napoli kishte synim konkret blerjen time. Me paraqitjet, vjen edhe përmirësimi. Te Dinamo kam luajtur si mbrojtës i majtë. Drenica kërkonte dëmshpërblim por Kastrioti nuk kishte para ta paguante.” – përfundon Rrahmani

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE