Connect with Us

Bylis-Kukësi, formacionet zyrtare/ Shpëtim Duro ul në stol yllin e ekipit, Dovedan me më të mirët

Sport

Bylis-Kukësi, formacionet zyrtare/ Shpëtim Duro ul në stol yllin e ekipit, Dovedan me më të mirët

Publikuar

-

Kukësi luan sot në transfertë ndaj Bylisit, ndërsa kërkon shkëputjen me tre pikë nga Tirana duke parë ndalesën e këtyre të fundit në ndeshjen e djeshme ndaj Skënderbeut.

Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro për këtë ndeshje ka kryer vetëm një zëvendësim nga java e kaluar teksa Enis Gavazaj do ta nisë sfidën nga stoli. Ndërsa, në vend të tij në sulmin e Kukësit të përbërë nga Shkurtaj dhe Abazaj do jetë Valon Et’hemi.

Ndërkohë, nga ana tjetër Bylisi pretendon fitoren e parë për këtë vit në kampionat. Trajneri Dovedan nuk ka ndryshuar shumë nga formacioni i javës së kaluar, teksa si titullar e nis afrimi i kësaj merkatoje Munoz.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Limaj, Rroca, Ethemi, Abazaj, Shkurtaj
Trajner: Shpëtim Duro

Bylisi: Hidi, Hadroj, Shkalla, Bicaj, Peposhi, Mëllugja, Murataj, Bajramaj, Munoz, Ntephe, Guindo
Trajner: Veljko Dovedan

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: